ART Gallery

Informace

Pomoc při výběru obrazu

Dobře zvolený obraz udělá z Vašeho interiéru unikát, ukáže Váš charakter a změní design na mnohem vyšší úroveň.

V dnešní době už bydlení není jen o funkčnosti, ale lidé stále více vyhledávají nábytek a doplňky, které vyvolají určitou emoci a vytvoří specifickou a nezaměnitelnou atmosféru domova. Právě prostřednictvím obrazů můžeme nejlépe interpretovat naše myšlenky, záliby, pocity a vytvořit odraz našeho individuálního vkusu. Dnes už není pravidlem mít ručně malovaný obraz jako vysoce ceněný originál k tomu, aby obraz byl reprezentativním skvostem vašeho interiéru.

Jak tedy vybrat ten správný obraz?

1. Motiv     V moderním bytovém designu se meze nekladou, a proto máme v nabídce pro vás nejrůznější motivy. Motiv můžeme zvolit buď ve stylu našeho bydlení, nebo vyjádříme to co nás baví. Například máte rádi květiny a máte jich doma několik, k tomu je doplňují tapety s květinovým vzorem? V takovém případě doporučujeme zvolit motiv květin. Záleží také, zda máte interiér laděn více do moderního stylu. Pak doporučujeme obraz květin v abstraktním stylu. Dalším příkladem jsou záliby. Milujete například auta nebo hudbu? Zvolte obraz v duchu vaší záliby, i když zrovna nemáte v interiéru nic, co by vaše koníčky připomínalo. Právě obrazem všem ukážete, co máte rádi. Tímto způsobem vybíráme i zbylé styly a motivy do vašeho interiéru. Poslední variantou, v dnešní době asi nejvíce vyhledávanou, jsou abstraktní obrazy. Pokud máte interiér laděn do moderního designu, abstraktní obraz by neměl chybět. Co se týče výběru, zde se meze nekladou a můžete experimentovat bez omezení.

2. Barva     Nejen motiv, ale rovněž barevné provedení malby je důležité pro dobrou volbu obrazu. Barva by měla v první řadě ladit s interiérem, do kterého obraz umístíme. Jako jedna z variant je dominantní barva obrazu obsažena v interiéru. Například pokud máte vázu nebo polštáře v zelené barvě, doporučujeme určitě obraz, ve kterém dominuje zelená, popřípadě je celý obraz laděn do zelené barvy. Další varianta je obraz, jako hlavní dominanta v případě, kdy není interiér barevně laděn do žádné barvy. Obraz tak vytvoří luxusní designový doplněk, který bude středem pozornosti a každého návštěvníka ohromí. U této varianty doporučujeme obraz většího formátu.

3. Velikost     Velikost obrazů volíme hlavně vzhledem k velikosti interiéru nebo místa, kde chceme obraz umístit. Pokud máte na stěnách již několik dekorací, doporučujeme spíše menší formáty nebo zavěsit více obrazů a vyplnit tak prázdná místa. Větší formáty naopak doporučujeme na stěny, které jsou většinou holé bez dekorací, a tím změníte celý dekor interiéru a probudíte ho k životu. Samozřejmě nesmíme zapomenout na velké prostory, v takovém případě doporučujeme obrazy velkých formátů.

3. Poradíme     Pokud si ale nejste jistí, zda vhodný obraz zvládnete sami vybrat, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme vybrat ten správný kousek. Aby výběr byl ještě přesnější, doporučujeme současně zaslat nám fotografii Vašeho interiéru s náhledem na stěnu (místo), kde bude obraz umístěn.